Wypróbuj swój nowy fotel biurowy!

Kierownicy biur powinni starać się, aby ich pracownicy mieli możliwość wypróbowania fotela biurowego przed jego nabyciem. To bardzo ważne, jeżeli myślimy o dokonaniu mądrego zakupu. Istnieje kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę robiąc takie rozeznanie.

Dynamiczne siedzenie
Oparcie powinno być regulowane, dopasowane do kształtu kręgosłupa i podążające aktywnie za każdą zmianą pozycji ciała. Istnieją już zaawansowane mechanizmy umożliwiające tzw. dynamiczne siedzenie. Taki ergonomiczny mechanizm synchroniczny posiada fotel biurowy Raya, który możemy znaleźć w asortymencie sklepu meblicante.pl. Ważną cechą oparcia jest wypukłość na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa, które wspiera dolną część pleców.

Możliwość regulacji
Stopy powinny spoczywać wygodnie na podłodze. Jeśli nie dostajemy do podłogi całymi stopami, wyregulujmy wysokość krzesła lub dodajmy funkcjonalny podnóżek. Podłokietniki powinny być blisko ciała, tak, aby odciążyć przedramiona, a co za tym idzie, także cały kręgosłup. Wysokość podłokietników musi być regulowana i dopasowana do wysokości biurka. Zapobiega to nadmiernemu obciążeniu ramion. W pozycji siedzącej patrząc przed siebie, powinniśmy widzieć środek ekranu.

Ergonomiczne oparcie i siedzisko
Oparcie fotela ma sięgać do środka łopatek, aby zapewnić odpowiednie wsparcie. Jeżeli sięga powyżej ramion jest jeszcze lepiej. Siedzisko z kolei ma być na tyle głębokie, aby nie uciskać ud i nie powodować tamowania przepływu krwi. Jeśli to możliwe, poduszka siedziska powinna być wykonana z pianką z pamięcią kształtu. Inne poduszki szybko się zużywają i sprawiają, że krzesło jest niewygodne.

Źródło: http://meblicante.pl/fotele-krzesla-kanapy/fotele-biurowe/fotel-biurowy-raya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post

Nowoczesne produktyNowoczesne produkty

Serwis MateoMarket.pl to miejsce, w którym każdy zainteresowany znajdzie produkty instalacyjno-budowlane bez najmniejszego trudu. Potencjalni klienci nie będą więc musieli spędzać wielu godzin w ciasnych alejkach czy zatłoczonych supermarketach, by