Kontrola i konserwacja kamer w systemach telewizji przemysłowej

Jeśli na terenie naszej firmy działa system monitoringu oparty na kamerach przemysłowych, na pewno zdajemy sobie sprawę z zalet, jakie posiada telewizja przemysłowa. Ale tak jak każde inne urządzenia technologiczne, systemy CCTV mogą zawieść. Jaki jest najlepszy sposób na ograniczenie awarii systemu? Przeprowadzanie regularnych kontroli i konserwacji kamer i sprzętu wchodzącego w jego skład. Nie pozostawiajmy niczego przypadkowi.

Właściwe utrzymywanie kamer systemu CCTV
W przypadku wszystkich kamer w systemie nadzoru sprawdzajmy, czy obiektywy są odpowiednio ustawione i czy automatyczna przysłona każdej kamery jest prawidłowo wyregulowana. Pole widzenia każdej z kamer jest niezwykle ważną funkcją. Ponieważ pole widzenia każdej kamery może się nieostre, powinniśmy je regularnie sprawdzać.

Zarówno obudowa kamery (jej elementy zewnętrzne), jak i okienko podglądu muszą być zawsze czyste i wolne od kurzu. Jeśli na obudowie pojawią się pozornie niewielkie zadrapania, wgniecenia lub pęknięcia, cały system nadzoru może przestać prawidłowo działać. W przypadku kamer umieszczonych na zewnątrz kontrola musi być wykonywana z większą częstotliwością.

Regularne sprawdzanie, czy wnętrze obudowy kamery jest czyste i suche, to zadanie, które może zaoszczędzić ogromne sumy pieniędzy. W końcu zawilgocona kamera wkrótce stanie się zepsutą i niedziałającą maszyną.

Źródło: http://www.focus.pl/artykul/inteligentny-monitoring-cctv-to-gwarancja-bezpieczestwa-w-przedsibiorstwie-poznaj-jego-zalety-i-d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post